Zuhause / Fixed Inductors / MWSD1005CP37NHSTF
minImg
MWSD1005CP37NHSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
MWSD1005CP37NHSTF
Beschreibung:
FIXED IND 37NH 470A 480MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 26 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 470 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Inductance 37 nH
Series MWSD-CP
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.7GHz