MWW10FTR200
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MWW10FTR200
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.2 OHM 1% 10W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.480" Dia x 1.965" L (12.19mm x 49.91mm)
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series MWW
Power (Watts) 10W