MXLP5KE150A
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
MXLP5KE150A
Paket:
DO-204AL (DO-41)
Beschreibung:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO204AL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V