Zuhause / TVS Diodes / MXLPLAD18KP11A
minImg
MXLPLAD18KP11A
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MXLPLAD18KP11A
Paket:
PLAD
Beschreibung:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC PLAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 989A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V