Zuhause / TVS Diodes / MXLPLAD18KP75A
minImg
MXLPLAD18KP75A
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MXLPLAD18KP75A
Beschreibung:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC PLAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1396A (1.396kA)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V