Zuhause / TVS Diodes / MXLPLAD18KP7.5CAE3
minImg
MXLPLAD18KP7.5CAE3
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MXLPLAD18KP7.5CAE3
Beschreibung:
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 149A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V