Zuhause / TVS Diodes / MXPLAD18KP160CAE3
minImg
MXPLAD18KP160CAE3
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MXPLAD18KP160CAE3
Paket:
PLAD
Beschreibung:
TVS DIODE 160VWM 259VC PLAD
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 70A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V