MXPLAD18KP40A
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MXPLAD18KP40A
Paket:
PLAD
Beschreibung:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 280A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V