MXPLAD36KP60A
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MXPLAD36KP60A
Beschreibung:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC PLAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 372A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V