MXSMBJ2K4.5E3
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
MXSMBJ2K4.5E3
Paket:
SMBJ (DO-214AA)
Beschreibung:
TVS DIODE 4.5VWM 6.6VC SMBJ
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 5.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 2000W (2kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMBJ (DO-214AA)
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 6.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 4.5V