Zuhause / Crystals / MXTP6FA32K768
minImg
MXTP6FA32K768
Meritek
Produkt-Nr.:
MXTP6FA32K768
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF TH
Benutzer handbuch
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.327" (8.30mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.126" Dia (3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 kOhms
Ratings -
Series MXTP
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Meritek
Frequency 32.768 kHz