MY2K-US-DC12
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
MY2K-US-DC12
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V
Auf Lager : 71
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style Plug In
Coil Current 110 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 110 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MYK
Operate Time 15 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material -
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC