MY3-02-DC24
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
MY3-02-DC24
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 24V
Auf Lager : 253
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 36.9 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 650 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MY
Operate Time 20 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC