N74F157AD,623
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
N74F157AD,623
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
16-SO
Beschreibung:
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16SO
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Independent Circuits 1
Circuit 4 x 2:1
Mounting Type Surface Mount
Voltage Supply Source Single Supply
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SO
Series 74F
Type Multiplexer
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr NXP USA Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output High, Low 1mA, 20mA