NC2D-P-DC48V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
NC2D-P-DC48V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V
Auf Lager : 30
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 7.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 6.4 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 38.4 VDC