NC2EBD-JP-DC24V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
NC2EBD-JP-DC24V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Auf Lager : 913
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC