NCP1076P100G
onsemi
Produkt-Nr.:
NCP1076P100G
Paket:
7-PDIP
Beschreibung:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Auf Lager : 300
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Through Hole
Voltage - Breakdown 700V
Product Status Active
Supplier Device Package 7-PDIP
Internal Switch(s) Yes
Control Features -
Series -
Power (Watts) 25 W
Fault Protection Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Frequency - Switching 100kHz
Voltage - Start Up 8.1 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 69%
Output Isolation Isolated
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 6.3V ~ 10V