NCP1077ABP065G
onsemi
Produkt-Nr.:
NCP1077ABP065G
Hersteller:
onsemi
Paket:
7-PDIP
Beschreibung:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Auf Lager : 112
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Through Hole
Voltage - Breakdown 700V
Product Status Active
Supplier Device Package 7-PDIP
Internal Switch(s) Yes
Control Features -
Series -
Power (Watts) 19 W
Fault Protection Current Limiting, Over Power, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Frequency - Switching 65kHz
Voltage - Start Up 8.4 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 68%
Output Isolation Isolated
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 6.5V ~ 20V