NCP1203D100R2G
onsemi
Produkt-Nr.:
NCP1203D100R2G
Hersteller:
onsemi
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Breakdown -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Internal Switch(s) No
Control Features -
Series SMARTMOS™
Fault Protection Over Load, Over Temperature, Short Circuit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 100kHz
Voltage - Start Up 12.8 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 80%
Output Isolation Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 7.8V ~ 16V