NCP1288BD65R2G
onsemi
Produkt-Nr.:
NCP1288BD65R2G
Paket:
7-SOIC
Beschreibung:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Breakdown -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 7-SOIC
Internal Switch(s) No
Control Features -
Series -
Fault Protection Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 7 Leads
Frequency - Switching 65kHz
Voltage - Start Up 16 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 80%
Output Isolation Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 10.5V ~ 28V