NCP170BMX285TCG
onsemi
Produkt-Nr.:
NCP170BMX285TCG
Paket:
4-XDFN (1x1)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.85V 150MA 4XDFN
Auf Lager : 2975
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 900 nA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-XDFN (1x1)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V