NCP2860DM277R2
onsemi
Produkt-Nr.:
NCP2860DM277R2
Paket:
8-MSOP
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.77V 300MA MICRO8
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 700 µA
PSRR 60dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-MSOP
Control Features Enable, Fault Output
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Protection Features Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.77V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 300mA