onsemi
Produkt-Nr.:
NCP5608EVB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
EVAL BOARD FOR NCP5608
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Series | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 4.8V ~ 5.5V |
| Outputs and Type | 8, Non-Isolated |
| Mfr | onsemi |
| Features | Brightness Control |
| Utilized IC / Part | NCP5608 |
| Package | Bulk |
| Current - Output / Channel | 500mA |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Input | 3.6V |
| Base Product Number | NCP5608 |