onsemi
Produkt-Nr.:
NCP59152MNADJTYG
Hersteller:
Paket:
8-DFN (4x4)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A 8DFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 13.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 13V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-DFN (4x4) |
| Control Features | Enable, Error Flag |
| Series | - |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.24V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 1.5A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP59152 |