NCP605MN18T2G
onsemi
Produkt-Nr.:
NCP605MN18T2G
Paket:
6-DFN (3x3.3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6DFN
Auf Lager : 604
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 180 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-DFN (3x3.3)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 500mA