onsemi
Produkt-Nr.:
NCP629FC18T2G
Hersteller:
Paket:
5-FlipChip (1.028x1.19)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LIN 1.8V 150MA 5FLIPCHIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 175 µA |
| PSRR | 62dB ~ 38dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 5-FlipChip (1.028x1.19) |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 5-UFBGA, FCBGA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.175V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP629 |