onsemi
Produkt-Nr.:
NCP694D33HT1G
Hersteller:
Paket:
SOT-89-5
Charge:
-
Beschreibung:
NCP694 - LINEAR VOLTAGE REGULATO
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
417
$0.684
$285.228
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 100 µA |
| PSRR | 70dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-89-5 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-89-5/6 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.18V @ 1A (Typ) |
| Package | Bulk |