NCP720BMT125TBG
onsemi
Produkt-Nr.:
NCP720BMT125TBG
Paket:
6-WDFN (2x2)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.25V 350MA 6WDFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR 65dB ~ 25dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 350mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-WDFN (2x2)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 350mA