onsemi
Produkt-Nr.:
NCV272DR2G
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.3585
$1.3585
10
$1.21695
$12.1695
25
$1.1552
$28.88
100
$0.887015
$88.7015
250
$0.783902
$195.9755
500
$0.742653
$371.3265
1000
$0.577619
$577.619
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 2.8V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 465µA |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset | 1.3 mV |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Base Product Number | NCV272 |