onsemi
Produkt-Nr.:
NCV2903DR2G
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.361
$0.361
10
$0.29355
$2.9355
25
$0.26828
$6.707
100
$0.18088
$18.088
250
$0.149682
$37.4205
500
$0.137218
$68.609
1000
$0.102904
$102.904
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Propagation Delay (Max) | 1.3µs |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Output Type | CMOS, DTL, ECL, MOS, Open-Collector, TTL |
| Current - Output (Typ) | 16mA @ 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 30V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Hysteresis | - |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |
| Base Product Number | NCV2903 |