onsemi
Produkt-Nr.:
NCV7721D2R2G
Hersteller:
Paket:
14-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC HALF BRIDGE DRIVER 3A 14SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | DC Motors, General Purpose |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Load Type | Inductive, Capacitive |
| Voltage - Load | 0.3V ~ 40V |
| Current - Peak Output | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Typ) | 800mOhm LS, 800mOhm HS |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Series | - |
| Fault Protection | Current Limiting, UVLO |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Technology | - |
| Voltage - Supply | 0.3V ~ 40V |
| Mfr | onsemi |
| Features | Charge Pump |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 3A |
| Interface | Logic |
| Base Product Number | NCV7721 |