onsemi
Produkt-Nr.:
NCV78L05ABPREG
Hersteller:
Paket:
TO-92 (TO-226)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5V 100MA TO92-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.36955
$3.6955
25
$0.34466
$8.6165
100
$0.25593
$25.593
250
$0.216562
$54.1405
500
$0.206739
$103.3695
1000
$0.152589
$152.589
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| PSRR | 49dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92 (TO-226) |
| Control Features | - |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body (Formed Leads) |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV78 |