onsemi
Produkt-Nr.:
NCV8164AML330TCG
Hersteller:
Paket:
8-DFNW (3x3)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8DFNW
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.722
$0.722
10
$0.63365
$6.3365
25
$0.59508
$14.877
100
$0.450965
$45.0965
250
$0.3838
$95.95
500
$0.36461
$182.305
1000
$0.278255
$278.255
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| PSRR | 83dB ~ 61dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DFNW (3x3) |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.19V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8164 |