onsemi
Produkt-Nr.:
NCV8186BMN175TAG
Hersteller:
Paket:
8-DFN (2x2)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.75V 1A 8DFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 140 µA |
| PSRR | 75dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Control Features | Enable |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.75V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.295V @ 1A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8186 |