NCV8502D25R2
onsemi
Produkt-Nr.:
NCV8502D25R2
Hersteller:
onsemi
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 150MA 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 125 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 19 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features Enable, Reset
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V