onsemi
Produkt-Nr.:
NCV8664CDT50RKG
Hersteller:
Paket:
DPAK
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5V 150MA DPAK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.4155
$1.4155
10
$1.26635
$12.6635
25
$1.20156
$30.039
100
$0.922735
$92.2735
250
$0.815442
$203.8605
500
$0.77254
$386.27
1000
$0.600856
$600.856
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 29 µA |
| Voltage - Input (Max) | 45V |
| PSRR | 67dB (100Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 30 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Control Features | - |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8664 |