onsemi
Produkt-Nr.:
NCV8775CDT50RKG
Hersteller:
Paket:
DPAK-5
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5V 350MA DPAK-5
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 28 µA |
| PSRR | 80dB (100Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 350mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK-5 |
| Control Features | - |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 350mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8775 |