onsemi
Produkt-Nr.:
NCV8843MNR2G
Hersteller:
Paket:
18-DFN (5x6)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 1.5A 18DFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.8165
$4.8165
10
$4.32345
$43.2345
25
$4.0869
$102.1725
100
$3.360435
$336.0435
250
$3.015262
$753.8155
500
$2.906278
$1453.139
1000
$2.41585
$2415.85
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 38V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 18-DFN (5x6) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 18-VFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 340kHz |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.27V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8843 |