NKK Switches
Produkt-Nr.:
ND3FR16H
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 5V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.574
$6.574
10
$6.00495
$60.0495
25
$5.46136
$136.534
80
$4.717824
$377.42592
230
$4.288965
$986.46195
440
$3.97443
$1748.7492
945
$3.688518
$3485.64951
2400
$3.431172
$8234.8128
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 16 |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage Rating | 5VDC |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | Hexadecimal |
| Height Above Board | 0.316" (8.03mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Mechanical Life | 20,000 Steps |
| Product Status | Active |
| Series | ND3 |
| Body Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Length | 0.320" (8.13mm) |
| Electrical Life | 20,000 Steps |
| Mfr | NKK Switches |
| Pitch | 0.050" (1.27mm), Half |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Tray |
| Washable | Yes |
| Base Product Number | ND3FR16 |