Maxwell Technologies
Produkt-Nr.:
NE03V03400ST001
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP 3400F 3V CHASSIS MOUNT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | - |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Screw Terminals |
| Voltage - Rated | 3 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.374" Dia x 5.433" L (60.3mm x 138.00mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Lifetime @ Temp. | 1500 Hrs @ 65°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 0.24mOhm |
| Series | - |
| Package / Case | Axial, Can - Screw Terminals |
| Mfr | Maxwell Technologies |
| Capacitance | 3400 F |
| Package | Bulk |