NEH47M50CB
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
NEH47M50CB
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 50V AXIAL
Auf Lager : 43
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 10
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEH
Package / Case Axial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 47 µF