NEHH47M160ED
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
NEHH47M160ED
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 160V AXIAL
Auf Lager : 32
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia x 1.181" L (13.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEHH
Package / Case Axial
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 47 µF