NEV10000M16HI
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
NEV10000M16HI
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEV
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 10000 µF