NEV150M35
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
NEV150M35
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 587
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 10
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEV
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 150 µF