NEV47M50CB
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
NEV47M50CB
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 456
Ext-Preis
  • 50
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 47 µF