NEV47M63DC
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
NEV47M63DC
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL
Auf Lager : 618
Ext-Preis
  • 50
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 47 µF