NEVH100M160EF
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
NEVH100M160EF
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 160V RADIAL
Auf Lager : 469
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEVH
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 100 µF