NFM15PC104R1A3D
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
NFM15PC104R1A3D
Beschreibung:
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 10V 0402
Auf Lager : 9599
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 30mOhm
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.020" (0.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.1 µF
Package Tape & Reel (TR)
Current 2 A