Murata Electronics
Produkt-Nr.:
NFM18PC225B1A3D
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FEEDTHRU 2.2UF 20% 10V 0603
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Insertion Loss | - |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 10mOhm |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Temperature Coefficient | - |
| Height (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Ratings | - |
| Series | EMIFIL®, NFM18 |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
| Mfr | Murata Electronics |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current | 4 A |
| Base Product Number | NFM18PC |