NFM31PC276B0J3L
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
NFM31PC276B0J3L
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP FEEDTHRU 27UF 20% 6.3V 1206
Auf Lager : 25233
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 5mOhm
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.059" (1.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EMIFIL®, NFM31
Package / Case 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Mfr Murata Electronics
Capacitance 27 µF
Package Tape & Reel (TR)
Current 6 A